Почався вільний продаж землі в Україні

Протягом п’ятнадцяти років, спекуляції, які стосувалися зняття мораторію на купівлю або продаж сільськогосподарських угідь, досить сильно заплутали простих українських громадян. А коли почалося реформування ринку землі в суспільстві, то суперечки загострилися з новою силою.

Що означає термін безперешкодного придбання землі? Якими нормами буде регулюватися даний процес і як будуть продаватися паї? — Всі ці питання дійсно хвилюють українців на даний момент.

Слід зазначити, що з боку зарубіжних кредиторів були постійні вимоги з приводу того, щоб відкрити повноцінний земельний ринок в Україні. Зокрема, можна навести Міжнародний валютний фонд. Таким чином влада ухвалила рішення про зняття мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення до кінця 2019 року.

Особливості вільного продажу

Вільну продажу землі сільськогосподарського призначення вирішили призначити в системі Прозорро.Продажі, наприклад, на сайті Української енергетичної біржі https://sale.ueex.com.ua/ru/news/zemelqni-aukciony-na-majdanchyku-tov-ukraqinsqka-energetychna-birzha. Безумовно, так як зняли заборону на продаж сільськогосподарських угідь, настануть глобальні зміни у всьому агропромисловому комплексі. Отже, країна може очікувати того, що будуть вводиться нові, максимально прозорі та ефективні заходи для того, щоб регулювати економічні відносини.

Нове законодавство передбачає про те, що після того, як скасовується мораторій, першочергове право на придбання паю дістанеться орендарю, який в обов’язковому порядку повинен значитися як громадянин України.

Ще одним моментом є те, що продаж паїв буде відбуватися виключно за допомогою електронних майданчиків системи Прозорро.Продажі. Для того, щоб запустити торги, потрібно зареєструватися на майданчику УЕБ. Всі торги з купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення будуть проходити у відкритому режимі.

Продані лоти, поточні ставки і учасники торгів доступні у вільному доступі будь-кому. Завдяки накопиченому досвіду реалізації державного і приватного майна, за допомогою системи Прозоро.Продажі можна буде займатися швидкими та ефективними земельними аукціонами.