Як проходять автомобільні аукціони в системі ПроЗорро

Бажання придбати новий автомобіль – це мрія багатьох людей, але не у всіх є фінансові можливості для того, щоб втілити її в життя. На сьогодні, ринок автомобілів в Україні є досить широким і вартість на хороші транспортні засоби дуже часто є основною проблемою для людей, які бажають придбати автомобіль.

Один з найбільш актуальних способів, як можна зекономити на придбанні транспортного засобу – це його придбання на аукціоні. На сьогодні, даний метод є цілком легальним й самі торги чітко контролюються системою ПроЗорро, що гарантує надання рівних умов всім учасникам та дотримання державного регламенту.

Ще більше вдається зекономити в тих ситуаціях, коли мова заходить про реалізацію конфіскованих транспортних засобів. Це означає, що авто мало попереднього власника, але через великі заборгованості та відмову від подальших виплат, автомобіль був повернений до власності держави.

Українська енергетична біржа – це один з популярних електронних майданчиків, де ви можете переглянути повний перелік аукціонів з продажу авто. Для отримання більш технічної інформації, ви можете перейти за запитом https://www.ueex.com.ua/eng/ueex/sections-council/representatives-electric-power й визначити для себе основні моменти, які вас цікавлять.

Алгоритм дій для участі в автомобільному аукціоні

Якщо мова йде про придбання арештованого транспортного засобу, то для цього можна скористатися системою Сетам, що надає таку можливість.

Для того, щоб зробити це, вам буде потрібно слідувати досить простому та зрозумілому алгоритму:

  1. Реєстрація в Setam – для цього, буде потрібно заповнити відповідний бланк та підтвердити своє рішення за допомогою листа, яке надійде вам на електронну пошту;
  2. Вибір лоту – це дуже важливий крок і на цьому етапі важливо точно та правильно оцінити свої фінансові можливості. У користувача завжди є можливість перейти до детального опису лоту з метою отримання більш детальної інформації;
  3. Підготовка та подання заявки для участі в аукціоні – щоб виконати все це, потрібно обов’язково пройти авторизацію на сайті. Варто зазначити, що до самої заявки додається пакет документації. Більш того, сама пропозиція повинна бути ще й правильно оформлена;
  4. Сплата гарантійного внеску – важливо, щоб це було зроблено якомога раніше, але не пізніше, ніж за 24 години до кінця відведеного часу. Для сплати самого внеску можна обрати будь-який зручний для цього спосіб. У випадку поразки в торгах, ця сума повертається на баланс учасника;
  5. Проведення торгів – вони розпочинаються рівно о 9 годині й проходять до 18:00. По ходу аукціону в учасників є можливість подавати свої пропозиції з дотриманням максимально допустимого строку, що прописується в інформаційному блоці самого лоту. Для отримання перемоги в торгах потрібно зробити найбільш економічно вигідну пропозицію;
  6. Підготовка результатів аукціону – важливою умовою закінчення процедури є підготовка та публікація протоколу. Вся ця інформація публікується в ПроЗорро та на довгий час зберігається в системі. 
  7. Варто зазначити, що сума за транспортний засіб повинна бути сплачена не пізніше як за 10 днів з моменту оформлення результатів аукціону.

Процедура є досить відомою та зрозумілою, що дуже спрощує життя користувачам, які вперше намагаються взяти участь в торгах

Коли потрібно подавати тендерну документацію в ПроЗорро

Важливою умовою для участі в будь-якому аукціоні є надання тендерного пакету документації. У випадку, коли мова йде про торги, які проходять в ПроЗорро, особливу увагу варто приділяти ще й часовим рамкам.

Якщо документація подається пізніше, ніж це зазначено в описі до самого лоту, то учасник автоматично отримує відмову й не матиме шансів на те, щоб навіть взяти участь в самому аукціоні. Саме тому, кожен користувач повинен детально ознайомитись з самим оголошенням, щоб точно знати, скільки він має часу.

Краще за все – це підготувати тендерний пакет якомога раніше і подати його в той момент, коли він буде вже повністю готовий.

Що стосується самої документації, то основна вимога до неї – це прозорість та легальність. Не варто навіть пробувати подавати якісь підроблені документи, тому як всі ці моменти детально перевіряються і наслідки можуть бути досить серйозними.

Що стосується повного переліку документів, то це вже суб’єктивне питання і тут все залежить від конкретного лоту, який виставляється на аукціон. Важлива умова для організаторів аукціоні – це надання детальної інформації про вимоги до учасників. Тому, в оголошенні обов’язково повинна бути інформація про те, які документи потрібно подавати та скільки часу на це дається користувачам. Вам залишається лише пам’ятати про всі ці моменти й обов’язково брати їх до уваги.